Vo svete, kde sa ostatní neustále predháňajú v tom, kto toho menej naspal a kto viac napracoval, skúste byť vy tým, ktorý dokážete so svojou energiou nakladať rozumne. A všímajte si reakcií okolia, keď na otázku „ako to ide?“, nebudete odpovedať „cítim sa vyšťavene“, ale „cítim sa dobre, začal som si organizovať aktivity lepšie“. Máme pre Vás pripravené tipy, ako sa zbaviť únavy a dosiahnuť lepšieho pocitu v rámci každého dňa. Poďme sa na jednotlivé tipy pozrieť krok za krokom.
Hlava a telo sú v nepretržitom prepojení, takže váš stav, keď sa cítite bez energie, sa umocňuje už iba tým, že premýšľate nad svojou zvýšenou únavou a vyčerpaním. Zo všetkého najskôr by sa malo dostaviť uvedomenie, že sa chcete naučiť, ako rozložiť vlastné sily lepšie tak, aby vás rôzne veci v živote neubíjali.
Keď sa cítite vyčerpane, tak odpočívajte a doprajte si kvalitný spánok. 7 až 8 hodinový spánok by mal byť pre vás prioritou. Ak si nedokážete urobiť čas na spánok, v bdelom stave pre vás bude vždy náročné sa sústrediť, udržať si myšlienky, byť produktívny, uvažovať racionálne. Nevyspatý mozog je pomalý a podráždený. Dobrý trikom na to, ako získať energiu, je chodiť spať a vstávať v rovnaký čas, a to aj počas víkendu.
Z domu do auta, z auta do kancelárie a k počítaču, od počítača zase do auta a doma akurát k televízoru. A nie, tých 5 krokov od stoličky ku kávovaru sa ako pohyb nepočíta. Naše telo nie je stavané na neustále sedenie, potrebujeme ho udržovať v pohybe. Dôjsť pešo na zastávku, pretiahnuť sa počas obednej pauzy, striedať polohy pri práci na počítači, ísť na prechádzku s deťmi po škole, zaradiť do rodinného kalendára pravidelné cvičenie pre oboch rodičov. Ak nemáte žiadny prehľad o svojej aktivite alebo jej nedostatku, môžu vám pomôcť smart hodinky.
Bohaté a vyvážené jedlo nám dodáva energiu rovnako tak, ako nám ju dokáže brať, keď je strava chudobná na dôležité živiny. Dlhodobá konzumácia presolených potravín a polotovarov, rýchleho občerstvenia, vyprážaných jedál a sladkostí môže spôsobiť rozvoj cukrovky 2. typu, kardiovaskulárnych ochorení a iných ochorení.
Ak si neviete poradiť sami, ako zdravé potraviny zaradiť do svojho bežného jedálnička, a zároveň sa chcete vyhnúť jojo efektu, požiadajte o pomoc výživového poradcu, ktorý vám pomôže zostaviť jedálniček na mieru.
Nájdite si svojho výživového poradcu The 1:1 Diet
Sledovanie sociálnych sietí nám berie čas, ktorý by sme mohli venovať športu, čítaniu alebo priateľom a rodine. Počas pozerania sa na príspevky od rôznych influencerov navyše môžete nadobudnúť nepríjemné pocity vlastnej nedostatočnosti. Nemá zmysel sa porovnávať s ostatnými a nemá ani zmysel sa snažiť o prečítanie všetkých príspevkov na Instagrame. Zavrite jednoducho aplikáciu a choďte sa radšej prejsť. Uvidíte, že budete mať z tohto rozhodnutia lepší pocit.
... a žiadnu poriadne. Je dobré si uvedomiť, že multitasking nie je super schopnosť, pretože roztrieštená pozornosť vám nedokáže zaistiť také výsledky, ako keď sa budete sústrediť na veci postupne.
Urobte si každé ráno zoznam vecí, ktoré chcete v daný deň stihnúť, optimálne s časovým obmedzením a rozostupom. Ako prvé by ste mali vyriešiť to, do čoho sa vám chce najmenej. Ostatné úlohy vám pôjdu o to jednoduchšie. Úlohy priebežne odškrtávajte, robte si pravidelne prestávky na jedlo alebo pretiahnutie a majte radosť z dobre vykonanej práce.
Neviete, ako so zmenou začať? Chcete prísť na kĺb tomu, kde sa vaša neustála psychická únava berie? Únavu a vyčerpanie v určité momenty zažívame všetci, ale prežívať tieto pocity každý deň nie je v poriadku. Vstúpte do programu The 1:1 Diet a spoznajte spôsoby, ako získať pozitívnejšie myslenie a energiu.